chiffons اروپا ترکیه قوانین پیشنهادات

chiffons: اروپا ترکیه قوانین پیشنهادات اتحادیه اروپا اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تشکیل پارلمان اصلاحات از نظر شورای عالی سیاست‌گذاری منتفی شد / محمود میرلوحی

محمود میرلوحی تاکید کرد شکل‌گیری پارلمان اصلاحات در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان منتفی شده است و این شورا این پیشنهاد را رد کرده است.

تشکیل پارلمان اصلاحات از نظر شورای عالی سیاست‌گذاری منتفی شد / محمود میرلوحی

محمود میرلوحی: تشکیل پارلمان اصلاحات از نظر شورای عالی سیاست گذاری منتفی شد

عبارات مهم : سیاست

محمود میرلوحی تاکید کرد شکل گیری پارلمان اصلاحات در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان منتفی شده است و این شورا این پیشنهاد را رد کرده است.

محمود میرلوحی، عضو کمیته ارزیابی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با اعلام اینکه از نظر این شورا تشکیل پارلمان اصلاحات منتفی است گفت: «تشکیل پارلمان اصلاحات به منظور گزینش اعضای حقیقی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان مطرح شد که البته شرایط آن فراهم نیست و اعضای حقیقی با سازوکار دیگری گزینش خواهند شد.»

تشکیل پارلمان اصلاحات از نظر شورای عالی سیاست‌گذاری منتفی شد / محمود میرلوحی

او در گفت وگو با اعتمادآنلاین راجع به عوامل پیدایش ایده تشکیل پارلمان اصلاحات گفت: «بعد از انتخابات مجلس دهم این سؤال بین فعالان سیاسی مطرح شد که آیا شورایعالی سیاست گذاری کارش ادامه پیدا می کند یا متوقف شود؟ آنجا تردیدهای به وجود آمده بود که چه کار باید کرد، مقداری هم به شورا آسیب رسید چون فراکسیون امید شکل گرفته و بعضی دوستان تلقی می کردند که با تشکیل فراکسیون امید کار شورا آخر یافته و قرار نیست ادامه پیدا کند ولی بعد از مدتی افکار عمومی شورایعالی و اصلاح طلبان را مواخذه کردند و گفتند شما که لیست امید را ارائه کردید باید پاسخگوی واکنش‌ها نمایندگان در مجلس باشید. در این مرحله تردیدها مبنی بر ادامه کار شورایعالی برطرف شد و این شورا به کار خود ادامه داد.»

میرلوحی با بیان اینکه «شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان دور دوم فعالیت های خود را جهت انتخابات ریاست جمهوری و شوراها شروع کرد» افزود: «بعد از انتخابات نیز جلسات مختلفی در زمینه آسیب شناسی فعالیت شورا برگزار شده است هست؛ بر این اساس شورایعالی ماموریتی را به کارگروهی که دوستانی چون مبلغ، توفیقی، کولایی، رسولی، طاهرنژاد، آقازاده و بنده عضو آن هستیم، داد اولاً کار شورای عالی را با روش های متفاوت ارزیابی و ثانیاً سازوکار ادامه کار و آماده شدن شورای سوم جهت انتخابات ۹۸ را ارائه کند.»

محمود میرلوحی تاکید کرد شکل‌گیری پارلمان اصلاحات در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان منتفی شده است و این شورا این پیشنهاد را رد کرده است.

او اضافه کرد: «این کارگروه ده سرفصل را مشخص کرد و روی این سرفصل ها جلسات بحث و کارشناسی گذاشت. فرم های نظرسنجی تهیه و جهت اعضای شورایعالی، احزاب و شورای استان ها فرستاده شد که اینها نظرات خود را جهت ما ارسال کردند. در همه نظرسنجی ها اتفاق نظر بود بر این بود که شورای عالی باید کار خود را ادامه دهد و تردیدی در اصل فعالیت شورای عالی نبود.»

عضو کمیته ارزیابی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در همین حال یادآور شد: «سرفصل دوم این بود حالا که شورای عالی باید به فعالیتش ادامه دهد اعضایش باید چگونه گزینش شوند؟ سؤال این بود که مثل گذشته اشخاص حقیقی و حقوقی در شورایعالی باشند یا فقط اشخاص حقوقی عضو باشند؟ نهایتاً بحث ها به این نتیجه رسید که مانند قبل هم اشخاص حقیقی عضو باشند و هم اشخاص حقوقی.»

میرلوحی با بیان اینکه «بنا شد تعداد اشخاص حقیقی نصف اشخاص حقوقی باشد» گفت: «مساله بعدی این بود که اشخاص حقیقی چطور باید گزینش شوند؟ که دو شیوه مطرح شد؛ یک شیوه مدل قبلی است که سازوکاری خود شورای عالی یا شورای مشورتی پیشنهاد دهند. دیگری هم این بود که ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفره از اصلاح طلبان از سراسر کشور جمع شوند و اشخاص حقیقی را گزینش کنند. البته اینکه اسم این جمع چه باشد معلوم نبود و بعضی آن را پارلمان اصلاحات نام دادند. ولی به هرحال دوستان در شورای عالی به این جمع بندی رسیدند که جمع کردن ۴۰۰ نفر از سراسر در مدت باقی مانده تا انتخابات مجلس کار راحتی نیست؛ بنابراین به این نتیجه رسیدند که اشخاص حقیقی با سازوکار دیگری گزینش و به شورا ملحق شوند.»

تشکیل پارلمان اصلاحات از نظر شورای عالی سیاست‌گذاری منتفی شد / محمود میرلوحی

او تاکید کرد شکل گیری پارلمان اصلاحات در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان منتفی شده است و این شورا این پیشنهاد را رد کرده است.

واژه های کلیدی: سیاست | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs